fbpx

אודות

מצוידת באהבת אדם ותחושת שליחות התמסרתי לעולם הגישור משנת 1998. במשך למעלה משני עשורים ניהלתי וסיימתי כבוררת ומגשרת אלפי סכסוכים שהתגבשו להסדרים מחייבים תוך שאני רותמת את הידע המשפטי והניסיון המקצועי שצברתי בארץ ובעולם. (פרופיל מקצועי)

ניסיוני רב השנים בניהול הליכי גישור ובוררות בעלי מורכבות משפטית ואנושית מסייע בידי לעצור את הסלמת הסכסוך ולהביא את הצדדים לפתרון. במקום בו ישנו קושי לנהל מו"מ ישיר אנהל את ההליך מהתוויית האסטרטגיה לניהול משא ומתן ועד לגיבוש ההסכם ואישורו על ידי בית המשפט תוך שימוש בשיטות המתקדמות ביותר ליישוב סכסוכים.

ההליך מתנהל ביעילות, הוגנות ויצירתיות תוך מתן מענה לסוגיות המשפטיות, הסיכויים, הסיכונים, הצרכים והאינטרסים של כל אחד מהצדדים.

הליך הגישור מתקיים בעברית או אנגלית. במפגש אישי או דיגיטלי.

ברגשי כבוד,

עו"ד חגית שקד – גוילי

מגשרת ועו"ד חגית שקד גווילי

גישור לגירושין

כמי שליוותה זוגות רבים בהליכי גישור לגירושין אני מאמינה ויודעת –
  • שהליך גירושין לא חייב להיות מלווה בהליכים משפטיים יקרים וארוכים.
  • שבאמצעות תקשורת נכונה וליווי מקצועי ניתן להגיע להסכמה ב 95% מהמקרים.
  • ששיעור שביעות הרצון של הזוגות הבוחרים בהליכי גישור לגירושין גבוהים בצורה משמעותית משל הזוגות שבוחרים להילחם בבית המשפט.
  • שהליך גירושין יכול להיות מכבד, הוגן וחברי.
  • שהסכם שגובש בהסכמה של שני הצדדים יקוים.

מאז ומתמיד התעניינתי ביחסים בין אנשים.

כמו רבים מאיתנו גדלתי בבית עם הורים ממוצא שונה, ערכים שונים, תרבות שונה, שפה שונה. כך, מצאתי את עצמי פעמים רבות מגשרת על הפער התרבותי בין מזרח אירופה לצפון אפריקה ששרר אצלי בבית. נותנת מענה, מסבירה, ומרגיעה את הרוחות שלפעמים הסתחררו ואיימו לייצר מעין טורנדו קטן, שבסופו של יום, עם תקשורת נכונה, התפוגג.

בחיי הבוגרים, רציתי יותר ויותר ללמוד על יחסים בין בני אדם. ידעתי שיש בידי כלים להקל על הסבל של האנשים המעורבים בקונפליקט. הבנתי שביכולתי להביא יותר שלום ויותר הרמוניה לעולם. התלבטתי בין לימודי משפטים ללימודי פסיכולוגיה. הפור נפל על לימודי משפטים מתוך רצון לאזן בין עולם החוק לזכויות אדם וצדק אנושי.

בסופם של לימודי המשפטים,  במקרה או שלא, הציעו לי להתמחות בגישור, הליך חדש שעשה עלייה מאמריקה באותה תקופה…ואוו משהו כמו 20 שנה …. ומשלב את שתי האהבות הגדולות שלי משפטים ופסיכולוגיה.

הסתבר שהגישור התאים לי כמו כפפה ליד –  הגיעו אלי אנשים במשבר, לאחר שנקלעו לסכסוכים קשים, עימותים, שעלו להם בבריאות, המון כעס, לחץ ותסכול. עזרתי להם, עם כל הכלים שלמדתי, להקשיב, להבין מה חשוב לכל אחד, לנתח, להעריך את הסיכויים והסיכונים בניהול ההליך המשפטי, לשקף ולמצוא פתרון שמתאים לשני הצדדים. להפתעתי,  95 אחוז מהאנשים המסוכסכים יצאו מחויכים כשהעול הגדול מאחוריהם, סיפוק שקשה לתאר במילים הלכתי על עננים.

כשהוצע לי בתום ההתמחות להישאר בבית המשפט ולנהל את המחלקה כמובן שנעניתי בשמחה. הייתי בין החלוצות בתחום, הקמתי וניהלתי מחלקה ניסיונית בבית המשפט בתל אביב בהתבסס על המודל האמריקאי של בית המשפט מרובה הדלתות. סייעתי לאלפי אנשים לפתור סכסוכים בתחומים שונים. כל סכסוך היה עבורי עולם ומלואו.

 כשנקרתה בדרכנו הזדמנות לבצע רילוקיישן לעמק הסיליקון בארה"ב ידעתי שיש כאן אפשרות שלא תחזור לחיות בקליפורניה, מעוז הגישור, לשכלל ולהעמיק את ידיעותיי בתחום. התקבלתי כעמיתת מחקר בתוכנית למו"מ ויישוב סכסוכים באוניברסיטת סטנפורד. למדתי כל קורס אפשרי בתחום – עיצוב מערכות ליישוב סכסוכים, מו"מ רב תרבותי , כלים מתקדמים ליישוב סכסוכים ועוד ועוד.

במקביל, נבחרתי לייצג את ישראל בתוכנית העמיתים שהקים היהודי היקר השופט דניאל ויינשטיין  Weinstein felllowship@ @ תוכנית יוקרתית של מאה עמיתים משבעים מדינות. ההשתתפות בתוכנית אפשרה לי ללמוד ולהכיר שיטות נוספות ליישוב סכסוכים ולסייע ליותר ויותר אנשים המצויים במשבר. בתום ארבע שנים חזרתי לישראל מצוידת בידע וניסיון שלא הייתי יכולה לדמיין.

הליכי גירושין עברו שינויים רבים בעשורים האחרונים. כיום, יותר ויותר זוגות, בארץ ובעולם,  בוחרים להתגרש בצורה מכובדת ומכבדת באמצעות גישור. אני מחויבת להוביל את הפונים אלי לפתרון הוגן ביעילות, מסירות ומקצועיות. הליכי גישור לגירושין חוסכים עלויות, זמן ועוגמת נפש ומביאים לפתרון שנותן מענה לכלל הצרכים של המשפחה החדשה.

גישור לגירושין יכול הלהתקיים לפני הליכים משפטיים או בעיצומם. כדי להימנע מחוסר נעימות ועימותים, לפתור את הקונפליקט במינימום זמן ובמקסימום מענה לשני הצדדים. הניסיון האדיר שצברתי מאפשר לי להוביל את בני הזוג ביד בטוחה לפתרון של המחלוקות. ניסיוני כמגשרת מסחרית – כלכלית, מאפשר לי לנהל הליך שמביא את הצדדים לפירוד כלכלי הוגן. ניסיוני בחיים ובנפש האדם מסייע לי לתמוך בפן הריגשי של ההליך עד לגיבושו של הסכם משפטי מחייב.

אם קיבלתם החלטה על פרידה מוזמנים ליצור איתי קשר.

באמצעות הניסיון והידע שצברתי במשך למעלה משני עשורים  אסייע לכם להגיע להסכמות מחייבות, כפי שקרה  ב – 95% מהמקרים שטופלו על ידי. נגבש הסכם ארוך טווח שנותן מענה לכל הסוגיות המשפטיות והכלכליות.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות אני ערוכה לקיים פגישות בשיחת וידאו. יש לכם שאלות על הליך הגירושין? על הפגישה איתי, ועל איך זה עובד? כתבו לי הודעה פרטית ונתאם שיחה בהקדם.

גישור מסחרי

פתרון סכסוכים דורש ניסיון במיומנויות מתקדמות ליישוב סכסוכים, ידע משפטי ואינטליגנציה ריגשית. עם ניסיון מצטבר של אלפי סכסוכים מורכבים משפטית ואנושית אני ניגשת לכל סכסוך מתוך שליחות ומחויבות להביא את הצדדים לפתרון המחלוקות בדרך היעילה, המקצועית וההוגנת ביותר. הגישור המתנהל בפני הינו גישור משפטי המתאפיין בהכנה מוקדמת ולימוד מעמיק של היבטיו המשפטיים של הסכסוך. ההליך חסוי ובמהלכו מתקיימות פגישות משותפות ונפרדות בהשתתפות הצדדים ובאי כוחם. ניסיוני רב השנים מסייע בידי לבצע ניתוח והערכה משפטית, כלכלית ואנושית במטרה להגיע לפתרון תבונתי המשקף את הסיכויים, הסיכונים, הצרכים והאינטרסים של כל צד.

ההליך מנוהל על ידי באובייקטיביות תוך ליווי נחוש עד להשגת הסכם תוך העברת  השליטה על עיצוב הפתרון מבית המשפט לידי הצדדים ובאי כוחם. מחקרים מלמדים, כי הסדרים שגובשו בהסכמה אינם מגיעים לידי הפרה.

כזוכת מלגה לשנת 2010 מטעם ארגון הבוררים והמגשרים המוביל בארה"ב JAMS Foundation  באמצעות https://weinsteininternational.org/israel/hagit-shaked-gvili/   השתתפתי בגישורים ובוררויות בינלאומיים בתיקים מסחריים מורכבים בתחומי עניין שונים בהיקפים של מאות  מיליוני דולרים ובייצוגם של טובי עורכי הדין מהפירמות המובילות בארצות הברית.

עמיתת מחקר במרכז ליישוב סכסוכים וניהול משא ומתן, אוניברסיטת סטנפורד ארה"ב.

מחלוצות הגישור בישראל. בין השנים 1998 – 2008 ייסדתי וניהלתי את המחלקה ליישוב סכסוכים וניהול תיקים בבתי המשפט במחוז תל אביב.

בצד עיסוקי כמגשרת ובוררת, אני שואבת הנאה גדולה מהעברת הניסיון והידע שצברתי הלאה ומרצה בכנסים ופורומים בארץ ובעולם בין היתר, על גישור מסחרי בינלאומי, ייצוג בהליכי גישור, עיצוב מערכות ליישוב סכסוכים וניהול מו"מ רב תרבותי.

מעל 85% מתיקי הגישור שהתנהלו בפני הסתיימו בהסדרים שקיבלו תוקף של פסק דין.
הליך הגישור מתקיים בעברית או אנגלית.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות אני ערוכה לקיים פגישות בשיחת וידאו. יש לכם שאלות על הפגישה איתי ועל איך זה עובד? כתבו לי הודעה פרטית ונתאם שיחה בהקדם.

לקוחות ממליצים

יצירת קשר

תודה, ההודעה נשלחה בהצלחה.

דילוג לתוכן